Etiket bilgileri

Fullmotion kompresörü ve invertör verisinin anlaşılması.

Tüm Embraco kompresörleri üzerindeki etiketler sadece bir formaliteyi gerçekleştirmek için orada değildir.

Bunlar, kompresör ile ilgili herhangi bir prosedürü başlatmadan önce soğutma ekipmanı üreticilerinin teknisyenleri, satıcılar ve uygulamacılar tarafından gözlemlenmesi gereken önemli bir öğedirler.

Bunun içine dahil olan çeşitli faydalı bilgiler ile işi planlamak ve özellikle hem kompresör hem de içinde kullanıldığı sistem için ciddi sonuçlara neden olabilecek hatalardan kaçınmak mümkündür.

Çeşitli hızdaki Fullmotion kompresörler için etiket bilgileri içinde olmak çok daha önemlidir.

Bu kompresörler teknolojik açıdan avantajlıdır ve bir invertöre bağlıdırlar, bu yüzden kullanımda ve kurulumda olan yanlış prosedürler, ağır hasar görmesi de dahil olmak üzere geri dönüştürülemez hasarlara neden olabilir.

Aşağıdakileri içeren temel bilgilere karşı dikkatli olmak gerekmektedir:

Kompresör modeli;

Voltaj;

Frekans;

Üç-evreli olup olmaması;

Kendisi için tasarlanmış olan soğutucu;

Kullanılan yağın tipi ve miktarı.

Etiket, kompresörün nerede üretildiğini, model numarasını, seri numarasını ve üretim tarihini gösterir. Ayrıca üzerinde bir marş motoru olmadan çalıştırılmaması gerektiğini belirten bir uyarı bulunmaktadır (aşağıdaki etiket için bu bilgi İngilizce dilindedir: No start without starting device (başlangıç aygıtı olmadan çalıştırılmaz)).

VNEK kompresörü ile ilgili aşağıdaki etiket üzerinde tüm bu bilgiler gösterilmektedir.Etiket-Bilgileri-2017-1

Bir invertöre sahip bir cihazı kullanırken, bu bileşenin etiketi üzerinde bulunan bilgileri okumak da ayrıca önemlidir.

İleri teknoloji ile üretilen ve çok hassas bir bileşen olduğu için, üzerinde herhangi bir işlem gerçekleştirmeden önce bunun özelliklerini iyi bilmenin önemli olduğu belirtilmelidir.

Etiket üzerinde, kullanımı ile ilişkili olan kompresör modeli ile başlayan birçok bilgi bulunabilir.

 

Buna ek olarak, invertörün kendisi için tasarlandığı voltaj (115-127V veya 220-240V) ve işleyiş frekansı (50/60 Hz) belirtilmektedir.

Daha nitelikli bilginin gerekli olduğu daha fazla teknik veri burada bulunabilir. Bu veriler, elektronik panonun ve kabloların ve kutu sürümünün ayarlarını içerir (tek başına veya sabit).

Ayrıca, bu küçük alanda başka faydalı bilgiler ve mevcuttur: üreticinin adı, üretim yeri ve tarihi, ait olduğu lot ve seri numarası.

Elektrik çarpması riski ile ilgili uyarılar ve geniş içeriği tamamlayan mühür onaylarını gerçekleştiren sertifikalandırma kuruluşu da ayrıca bu yer üzerinde bulunmaktadır.

 

Bir VNEK kompresöründe kullanılan invertör ile ilgili olan aşağıdaki etiket üzerinde tüm bu bilgiler bulunabilir.

Etiket-Bilgileri-2017-2