Embraco Wisemotion Teknolojisi

Yağsız kompresörler ev tipi soğutma için yeni olanaklar sağlıyor.

10 yıl boyunca devam eden çalışma ve araştırmalardan sonra Embraco ev tipi uygulamalar için ilk yağsız kompresör olan Wisemotion teknolojisini küresel pazara tanıttı.

Bu yeni kavram yeni buzdolabı tasarımlarındaki olasılıkları genişleterek, yenilikçi formatlardan daha akıllı özelliklere ev tipi buzdolabında bir devrim niteliğinde olacak.

Embraco Araştırma ve Geliştirme Direktörü Fabio Klein’e göre, Wisemotion daha iyi gıda saklamanın yanı sıra daha düşük gürültü seviyelerinde çalışırken buzdolabının iç mekânının daha iyi tasarlanmasına olanak sağlayacaktır.

Ayrıca bu faydalarının yanı sıra bu teknoloji tüm dünya piyasalarında en çok talep gören yüksek verimli kompresörlerle kıyaslandığında %20’den daha fazla enerji verimliliğine ulaşabilmektedir.

Bu yenilikçi model son nesil materyaller ve mekanik parçalarında yağlama yağlarının kullanılma zorunluluğunu ortadan kaldıran bir teknoloji ile kaplanması sayesinde akıllı bir elektronik sistem ile inşa edilmiştir.

“Satış noktalarına baktığımızda, cihaz endüstrisinde farklılaşma arayışında zorlukların olduğunu görüyoruz. Biz müşterilerimizin hayallerini mümkün kılıyoruz: geleceğin buzdolabını geliştirerek. Ev tipi soğutma pazarı bu yeni çözüm sayesinde bir sıçrama yaşayacak”, Embraco başkanı, Roberto H. Campos.

Kompakt, sessiz, verimli ve yağ kullanımını ortadan kaldıran birçok avantaja sahiptir.

WISEMOTION’IN AVANTAJLARI

Daha iyi gıda muhafazası: Talebe göre kapasiteyi kontrol edebilecek donanımı sayesinde buzdolabının içinde elde edilebilecek asgari sıcaklık farklarını sağlayabilecek şekilde çalışır.

Sessiz: Gürültü kontrolüne modern ve yenilikçi çözümler getirir. Wisemotion’ın çok daha sessiz olmasının sebebi, neredeyse sabit frekansta çalıştığı için gürültü algısını geliştirir.

Kompakt: Mevcut kompresörlere göre yüksekliği yaklaşık 10 cm daha düşük olması sayesinde buzdolabının içinde yer kazandırır.

Enerji tasarrufu: Potansiyel yeni çözümlerin gelişmesi ile daha fazla enerji verimliliği seviyesi sağlayarak çıtayı en yükseğe taşır.

Çevre dostu: Hiçbir yağlama yağı kullanılmadığı için çalışma ömrünü tamamlayan kompresörün bertaraf edilmesi daha kolaydır. Buna ilave olarak geleneksel kompresörlere göre çok daha az hammadde kullanılmaktadır ve çok daha az soğutucu akışkan şarjına ihtiyaç duyduğu için daha ekonomik bir çözüm sağlar.

Çok yönlü: Bu yeni teknolojiyi kullanan kompresör soğutma sistemi içinde farklı yerlere monte edilebilir. Bu nedenle gelecekte aynı kompresörün bir buzdolabı, şarap dolabı ya da minibar için de kullanılmasını mümkün kılar.